1998 yılı başlarında ARDA PVC PLASTİK DOĞRAMA ÇELİK KONSTRÜKSİYON İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ bünyesinde kurulan ARDA YAPI Ostim Atisan Sanayi Sitesinde küçük bir atölyede faaliyetine başlamıştır. Bu küçük atölyede 1999 yılında Almanya’ya ihracat yapmaya başlayarak bilgi ve kalitesini
ispatlayan ARDA YAPI hızla büyüyerek yoluna devam etmiştir.

İleri teknolojisi, bilgili ve donanımlı uzman personeli ve üstün kalitesiyle hızla büyüyen ARDA YAPI 2002 yılı ortalarında İvedik Organize Sanayi Bölgesinde mülkiyeti kendisine ait olan fabrikasına taşınmıştır. Burada teknolojisini daha da geliştiren firmamız, PVC Kapı ve Pencere Sistemleri üreten PVC sektörünün lider firmaları arasına girmiştir. PVC kapı ve pencere Sistemleri üretiminde yerli profil olarak KOMPEN yada müşterilerimizin talebine göre başka marka profiller‘de kullanmaktadır. İthal profil olarak Almanya’nın PVC profil devleri olan GEALAN VE SCHÜCO markaları ile gücüne, güç katmaktadır ve kalitesini uluslararası standartlarda tutmaktadır.

ARDA YAPI, PVC kapı ve pencere sistemleri üretim ve montajı ile birlikte, ısıcam çelik kapı, alüminyum doğrama, panjur, katlanır cam balkon sistemleri alanlarında da müşterilerine komplike hizmet vermektedir. 2007 yılında mevcut makine parkının yanında ayrı bir birim olarak CNC makinelerde tam otomasyon sistemine geçen firmamız günlük üretim kapasitesini 2000 metretül‘e çıkarmıştır.

Tüm Avrupa‘ya ihracat yapma kararı alan firmamız 2009 yılında Almanya‘da MAX ELEMENTE GMBH adında bir inşaat yapı malzemeleri ithalat ve ihracat firması kurmuştur. Bu şekilde Avrupa‘ya ihracatını sürdürmektedir.

2010 yılı başlarında yatırımlarına devam eden grubumuz HACIALİ MODERN TARIMCILIK İŞLETMELERİ GIDA HAYVANCILIK İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adında bir şirket kurarak Ardahan‘da tarım ve hayvancılık, et süt sığırcılığı, besi ve damızlık hayvan yetiştiriciliği işine girmiştir. Burada 250 dönüm arazi modern ahırlar gelişmiş süt sağım üniteleri, depolama üniteleri her türlü araç gereç ile donanımlı bir çiftlik işletmeciliği yapılmaktadır. Ayrıca Ankara Kahramankazan ilçesi Bitik mahallesinde 400 büyük baş hayvan kapasitesine sahip besi çiftliği ile tarım ve hayvancılık sektörü alanında da söz sahibi olmuştur.

ARDA A.Ş. ülkesine ve milletine olan borcunu ödemek gayreti ile daha fazla istihdam daha fazla yatırım için siz değerli müşterilerimizin katkısı ile yatırımlarına devam edecektir.

Arda Yapı, İnşaat Taahhüt firması olarak hizmet vermektedir. Fizibiliteden projelendirmeye, detay çözümlerden malzeme seçimine, anahtar teslimi uygulamalardan bakım ve onarıma kadar her safhada gelişmiş teknolojiye dayalı hizmet verebilmektedir. Hedefimiz müşteri memnuniyetini en ön kaliteli ve güvenilir hizmeti verebilmektir.

Müteahhitlik ve mühendislik konularında hizmet veren şirketimiz konut, sanayi hizmet, eğitim, kurumsal, ticari, kültür, sosyal tesis, turistlik yapılar konu başlıkları altında;

  • Bina İşleri​
  • Mühendislik​
  • Endüstriyel​
  • Restorasyon​

Anlaşılacağı gibi İnşaat sektörünün çok çeşitli konularında hizmet veren şirketimiz 1998 yılında başlamış olduğu faaliyetlerini hem inşaat hem de proje departmanlarında günün teknolojik şartlarında, deneyimli ve uzman kadrosu ile kalite, norm ve standartlarına uygun olarak taahhütlerini zamanında yerine getirmekte gösterdiği hassasiyet ile sektörde yerini almıştır.

Kalite bir imtiyaz değil, haktır.